Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Elfogadom

Egyedi világítást szeretnél? Így csináld! - Mutatjuk

Egyedi világítást szeretnél? Így csináld! - Mutatjuk

Minden otthonnak vannak olyan részei, amelyekhez nehezebb megtalálni a megfelelő világító eszközt. Ilyen hely például a konyhapult vagy akár a nappali néhány pontja. A nehezebben megvilágítható helyekre találták ki a LED szalagokat. A legmodernebb elképzeléseknek is megfelelő, korszerű és költséghatékony megoldás lehet bárki számára.


 

A saját kezeddel is megvalósíthatod, akár konyhád világítását tartósan és strapabíróan.
Nem kell műszaki szakembernek vagy asztalosnak lenned ahhoz, hogy megtaláld a legjobb megoldást. 
Egy ilyen világítás elkészítéséhez többféle LED tartozékot is vásárolhatunk. Mivel annyiféle típusban és formában elérhetőek nálunk is, a LED tartozékok összeválogatásában szakmai tapasztalattal szívesen segítünk. 

A következőkben részletesen leírjuk, hogy mi szükséges egy LED csomagba és hol találod meg ezeket a termékeket webáruházunkban.

Az alap csomag tartalma:
1.    Led szalag
2.    transzformátor
de, ezen felül a kiegészítők: csatlakozókábel, mozgásérzékelő szenzor és érintő kapcsoló. Csak a képzelet szabhat határt egy ilyen csomag összeállításánál.

1, LED szalag

Többféle megoldásból is lehet választani. A legegyszerűbb és leggyorsabb talán, a FlexyLED. Itt a LED szalag maga szilikonba van foglalva, ezáltal sokkal szebb egybefüggő fényt ad, továbbá erősen vízcseppálló bevonattal rendelkezik. Felszerelése, pedig nagyon egyszerű.

Ajánljuk továbbá a Standard LED szalagokat, melyekből szintén lehet választani vízálló felületűt. Azonban ezeket célszerű LED profilba helyezni.

Hátrányuk, hogy nem adnak olyan szép egybefüggő felületet, mint a FLEXYLED. Felszerelésük után pont effektus valósulhat meg, ami esztétikailag zavaró lehet. 
Előnyük, hogy a szalagokat a perforálások mentén méretre lehet vágni. (A termékeknél jelezzük is, milyen kiosztásban vágható.) Választható hideg és melegfényű változat, teljesen a helyszínre szabva dönthetjük el, hogy nekünk melyik a megfelelő. Felszerelés könnyítéséhez, léteznek belőlük öntapadós változatok. 
 

Hideg vagy meleg színek, hova mit válasszunk témában, a következő cikkünk tud neked segítséget nyújtani: (link)

 

2, Transzformátor

Minden szalaghoz szükség van egy transzformátor egységre. Ehhez szükséges hozzá kötni a kapcsolókat, ide fut be minden LED szalag. Tulajdonképpen ez az egésznek a LED csomag lelke.

Többféle változat is elérhető nálunk, kapcsolós vagy kapcsoló nélküli, tehát érintős vagy mozgásérzékelő változatban, sőt ajtónyitást érzékelő változatban is. Rengetegféle variánsa létezik. Ténylegesen a felhasználás helyéhez és az elképzeléshez van szabva minden. Tetszőlegesen összeállítható bármely egység.

A csomag kiválasztott elemeit, a legegyszerűbben LED saruval, illetve csatlakozókkal tudjuk egybe kötni. Ezek a termékeken megtalálhatóak, így nem kell a bonyolult forrasztásokkal bajlódni. 

Valóban, nem olyan bonyolult ez, egy laikus is össze tudja állítani.:) 

Kis kreativitással, tervezéssel, például az alábbi dekorációt is kitudod alakítani. 

 Egyszerűek, de ugyanakkor mutatósak a fali négyzet   alakú polcok, népszerű és designos LED   megvilágítással.  Lépésről lépésre megmutatjuk, hogyan   vigyél fényt a hétköznapokba. 


  Szükséges kellékek: 
  •    fenyő deszka vagy polc
  •    nagyobb MDF tábla, amire rögzíted a polcokat
  •    vékony lazúr
  •    ragasztó
  •    LED szalag
 

 

 

 

 

 

1, Először megtervezzük, mekkora polcokat is szeretnénk. A kiválasztott méretben levágjuk a polclapokat. A végeket célszerű gérbe vágni, a könnyebb illesztés miatt.

Saját döntés milyen fát használsz, mi inkább a borovi fenyőt ajánlanánk. Az erezet minta gyönyörűen látszik rajta és könnyű vele dolgozni.

 

 

 

 

2, Másodszor el kell döntenünk, hogyan szeretnénk a LED csíkot rögzíteni, erre két fajta megoldás létezik.

Az egyik, hogy a led csík szélességében marást készítünk a fába egyenesen és ebbe tesszük bele a csíkot. A másik, hogy Öntapadós LED szalagot választunk. Akkor nincs is szükségünk bemarásra.

 

 

 

 

 

3, Miután levágtam a darabokat, elkezdjük összeilleszteni őket. Az összeragasztásukhoz használhatunk bármilyen faipari ragasztót.

A dolgunkat megkönnyíti, ha maszkolószalaggal a doboz mind a 4 oldalát összefogjuk, míg megszárad a ragasztó.

 

 

 

4, A dobozaink elkészültek. Most elővesszük az MDF táblánkat. Amit méretre vágunk és tetszőleges színre festünk, s ehhez ajánlani tudom, a MILESI lazúrjait. Garantáltan strapabíró és könnyű velük dolgozni fa felületeken.

Az MDF lap azt a célt szolgálja, hogy eltakarja a LED szalagok vezetékeit és csatlakozóit, valamint így nincs szükség arra, hogy a dobozainkat egyenként rögzítsük a falra és feleslegesen plusz lyukakat fúrjunk.

5, Most következik a dobozok elhelyezése az MDF táblán. Az elosztást mindenki maga találhatja ki. A mi koncepciónk azt sugallja, hogy ne egy helyen középen legyenek, hanem inkább aszimmetrikusan helyezkedjenek el. A dobozokat a lehető legegyszerűbben csavarokkal rögzítheted a hátfalon.

 

6, Következő lépésként elővesszük a LED szalagokat.

Ha készítettünk bemarást, akkor egyszerűen csak a bemarásba behúzzuk a szalagot, ha nem akkor, az öntapadós LEDet felragasztjuk és méretre vágjuk. Egy apró lyukat fúrunk a doboz sarkába és azon keresztül vezetjük ki a vezetéket. A panel mögé kerülő kábeleket, egyszerűen egy kapcsolós transzformátorhoz csatlakoztatjuk. Ezt az MDF lap széléhez vezetve, onnan egyszerre tudjuk kapcsolni a dobozok világítását.

 

 

 

7, Elérkeztünk a felszereléshez. A felszerelés módja függ, a választott helytől is. De a legegyszerűbb megoldás, néhány kis kampóval a falra rögzíteni, az MDF lap két felső csücskén.

 

FONTOS!

Mielőtt beépítjük a szalagot, ellenőrizzük, hogy megfelelő-e nekünk ez a fény. Ha túl erős célszerű tompítani. az erre a célra kapható LED profilokkal. Méretre is vághatjuk és úgy húzzuk bele a LED szalagot. lefesthetjük „csináld magad” megoldással házilag is a következőképpen: vékony csíkokra vágunk Decopage papírt, majd decopage ragasztóval végig kenjük ecsettel. Így egy tompított LED fényt kapunk.

 

Egy tipp a környezettudatossághoz: alapanyagként lehet pl kisméretű fa zöldséges rekeszeket is használni. Felcsiszolva, lelazúrozva nagyon mutatós nappali berendezés varázsolható belőle.

A variációknak csak a kreativitásod szabhat határt.

Tartalomhoz tartozó címkék: bútorvilágítás led